Батьківські лекторії



Чи можуть батьки забирати дітей під час повітряної тривоги

Ні. Якщо батьки хочуть забрати під час тривоги дитину з укриття – педагогічний працівник не має права передавати її їм.

"Нам відомі випадки, коли під час масових ракетних обстрілів 10 жовтня до закладів освіти під час повітряної тривоги приїжджали батьки та забирали дітей із закладів. Нагадуємо, що батьки не можуть забрати дитину з укриття під час повітряної тривоги, а педагог, відповідно, не має права відпустити дитину з укриття навіть на прохання батьків.

До завершення повітряної тривоги дитина повинна залишатися в укритті.

Якщо тривога розпочалася перед початком освітнього процесу

  • Працівники закладів освіти, школярі або студенти, які під час оголошення сигналу "Повітряна тривога!" перебувають вдома або у дорозі до закладу освіти, мають терміново прослідувати до найближчого укриття;

  • якщо сигнал тривоги пролунав під час прийому/приходу дітей/учнів до закладу освіти, вони, разом із працівниками закладу та батьками або іншими супроводжуючими особами, терміново мають перейти в укриття закладу освіти;

  • після того, як всі учасники освітнього процесу перейшли в укриття, діти/учні до закладів освіти не приймаються до відбою повітряної тривоги.

Якщо тривога застала педагогічного працівника перед початком робочого дня, то "протизаконно та злочинно вимагати від нього прибути до закладу освіти під час повітряної тривоги".

Водночас омбудсмен додає, що у випадку, якщо працівник має змогу за 5-7 хвилин дістатися до роботи, то він може переміститися до укриття закладу освіти. 

"Але варто враховувати розташування закладу освіти, у деяких регіонах до укриття необхідно переміститися за 2-3 хвилини.

Якщо у закладі освіти немає укриття, то працівник закладу має переміститися до найближчого до нього укриття за місцем його перебування", – пояснює алгоритм дій омбудсмен.

Якщо тривога розпочалася під час освітнього процесу

Горбачов наголошує, що керівник освітнього закладу заздалегідь має визначити з-поміж працівників відповідальну особу, яка супроводжуватиме школярів під час евакуації та укриття в захисній споруді.

Щойно лунає сигнал повітряної тривоги:

  • відповідальний за евакуацію дітей в укриття вмикає наявну систему оповіщення закладу;

  • вчитель миттєво сповіщає учнів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинення заняття;

  • відповідальна особа разом із вчителями має скоординувати хід евакуації учнів від класу до захисної споруди (укриття);

  • вчителі, які проводять уроки, мають організувати пересування дітей двома колонами (або групами, якщо простір обмежено) з приміщення класу до укриття;

  • відповідальні за евакуацію повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти організувати швидкий рух до захисної споруди. Молодшим класам (1 або 2 класи) необхідно надати помічників;

  • учні або цілі класи, які знаходяться на подвір’ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом вчителя або самостійно до захисної споруди.

Поради для батьків: Як допомогти дитині у шкільному житті

Шкільне життя вашої дитини - це важливий період, який формує її майбутнє. Як батьки, ви можете значно полегшити цей процес, допомагаючи дитині адаптуватися, вчитися та розвиватися. Ось кілька порад, які допоможуть вам у цьому.

1. Створіть позитивну атмосферу для навчання

Важливо, щоб дитина відчувала себе комфортно вдома, коли займається уроками. Виділіть тихий і зручний куток, де вона зможе зосередитися на навчанні. Забезпечте достатнє освітлення та необхідні матеріали.

2. Розпорядок дня

Сформуйте чіткий розпорядок дня, який включатиме час на навчання, відпочинок та розваги. Допоможіть дитині навчитися планувати свій час, що дозволить уникнути стресу і зберегти баланс між навчанням і відпочинком.

3. Підтримуйте цікавість до навчання

Заохочуйте дитину цікавитися різними предметами і пізнавати нове. Відвідуйте разом музеї, виставки, читайте книжки та дивіться документальні фільми. Це допоможе розширити її кругозір і зробить навчання цікавим.

4. Спілкування з учителями

Регулярно спілкуйтеся з учителями, дізнавайтеся про успіхи та труднощі дитини. Спільними зусиллями ви зможете швидше вирішити будь-які проблеми та підтримати дитину у навчанні.

5. Підтримка і мотивація

Підтримуйте дитину у всіх її починаннях та успіхах. Навіть маленькі досягнення варто відзначати. Мотивуйте її до нових звершень, показуючи, що ви вірите у її сили та можливості.

6. Навчання на власному прикладі

Діти вчаться, спостерігаючи за батьками. Показуйте власним прикладом, як важливо вчитися, працювати над собою і досягати цілей. Розповідайте про свої досвід та знання, діліться історіями зі свого шкільного життя.

7. Підтримуйте фізичну активність

Фізична активність важлива для загального розвитку дитини. Заохочуйте її до занять спортом, прогулянок на свіжому повітрі, участі в спортивних секціях. Це допоможе покращити не лише фізичне здоров’я, а й сприятиме кращій концентрації та продуктивності в навчанні.

8. Навчайте фінансовій грамотності

Навчайте дитину розумно керувати грошима. Поясніть основи бюджету, заохочуйте до заощаджень і розумного витрачання кишенькових грошей. Це допоможе їй у майбутньому бути фінансово незалежною і відповідальною.

Висновок

Ваше залучення та підтримка мають величезне значення для успіху вашої дитини в школі. Допомагайте їй розвиватися, підтримуйте її інтереси та досягнення, і вона з радістю буде йти до школи, щоб здобувати нові знання та навички.


Відвідування учнями школи

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Питання відвідування учнями школи є сьогодні надзвичайно важливим, тому нагадуємо, що згідно з Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку:

1)Відсутність без поважних причин вважається прогулом і може бути підставою для припинення навчання учня в школі.

2)Учні, які тимчасово не відвідували загальноосвітній заклад,подають медичну довідку чи письмове пояснення батьків або осіб, які їх замінюють, про причину відсутності на уроках, які зберігаються в особовій справі учня протягом навчального року.

3)Відсутність через поважні причини має бути підтверджена усно(батьки мають зателефонувати до школи не пізніше початку 1-го уроку, а надалі – надати документ, що підтверджує причину пропуску).

4)У випадку запланованої тривалої відсутності(більше 2-х днів) батьки учня мають заздалегідь надати адміністрації заяву з визначенням терміну та причини відсутності, до якої додаються копії документів – путівки, авіаквитків тощо.

5)У випадку пропуску занять протягом 2 і більше днівучень допускається до занять лише за наявності медичної довідки, що посвідчує стан здоров’я учня.

6) Факт запізнення та довчасного закінчення занять(наприклад, через призначене на певний час відвідування лікаря) також має супроводжуватись запискою батьків (заздалегідь)

7)У випадку відсутності учнів у школі понад 10 днів без поважної причини надсилаються акти про відсутність учнів у школі понад 10 днів до  відділу освіти та клопотання щодо проведення профілактичної роботи з сім’ями до  соціальної служби та подання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності згідно чинного законодавства України .

8)Поважними причинами відсутності учня в школі вважаються:

· Хвороба.

· Призначений візит до лікаря.

· Смерть близьких родичів.

· Участь в організованих школою заходах впродовж навчального часу.

· Непередбачена ситуація, що виходить за межі учнівського та батьківського контролю, яка створює перешкоди для прибуття і занять у школі.

· Сімейна подорож, якщо батьки заздалегідь узгодили її з адміністрацією, написавши заяву.

БАТЬКИ ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА НАВЧАННЯ, ВИХОВАННЯ І РОЗВИТОК ДІТЕЙ,

а тому зобов'язані забезпечувати відвідування учнями уроків у навчальних закладах:

І. Згідно Сімейного кодексу України ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

ІІ. Згідно Кодексу про адміністративні правопорушення України:

-Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей -тягне за собою попередження абонакладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ІІІ. Згідно Кримінального кодексу Українизлісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, -карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

IV. Згідно Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Положення про загальноосвітній навчальний закладуразі невиконання батьками та особами, які їх замінюють, обов’язків, передбачених законодавством, загальноосвітній навчальний заклад може порушувати клопотання про відповідальність таких осіб, у тому числі позбавлення їх батьківських прав.



Немає коментарів:

Дописати коментар